Deszczowy XXVIII Złaz „Wiosna w lesie”

W prima aprilis, czyli 1 kwietnia, MKKT-PTTK „Łaziki” Włoszakowice zaprosiło miłośników pieszych i rowerowych wypraw na kolejną imprezę turystyczną. Był nią XXVIII Złaz turystyczny „Wiosna w lesie”.

Mimo stale padającego deszczu 186 osób zmierzało leśnymi drogami do leśniczówki Mścigniew, gdzie w kwaterze myśliwskiej Koła Łowieckiego „Bór” Hetmanice zlokalizowano metę złazu. Wśród uczestników imprezy byli turyści z Leszna, Kościana, Wilkowic, Jezierzyc Kościelnych, Włoszakowic i Skarżynia. Na miejscu czekały na wszystkich rozgrzewające napoje, ciepły posiłek i płonące ognisko. Każdy mógł wziąć również udział w przygotowanych przez organizatorów konkurencjach sprawnościowych i konkursie krajoznawczym, którego tematyką była polska przyroda. Zwycięzców rywalizacji przedstawiamy poniżej.

Konkurs krajoznawczy: 1. Tymoteusz Szczepaniak, 2. Dariusz Mocek, 3. Krystyna Anioła, 4. Anna Szymczewska, 5. Agata Wycichowska, 6. Anna Michalska

Rzuty do celu: 1. Maria Szpak, 2. Maria Grześkowiak, 3. Władysław Grześkowiak

Rzuty podkową: 1. Elżbieta Dominiak, 2. Barbara Kostańksa, 3. Urszula Borkowska

Lotka: 1. Michał Michalak, 2. Daniel Kruk, 3. Tomasz Michalewicz

Budowa piramidy: 1. Filip Nędzyk, 2. Renata Krystkowiak, 3. Anna Szymczewska

Ile wyrzucisz: 1. Milena Szczepaniak, 2. Mateusz Adamski, 3. Tymoteusz Szczepaniak, 4. Barbara Bartkowiak, 5. Korneliusz Michalski, 6. Krystyna Herman

Wszyscy uczestnicy złazu otrzymali znaczek rajdowy, a drużyny dyplomy uczestnictwa. W trakcie zakończenia imprezy najlepsi w konkursach odebrali nagrody. Wręczono także puchar dla najliczniejszej drużyny ufundowany przez GOSiR Włoszakowice, który powędrował do reprezentacji włoszakowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

„Łaziki” dziękują Starostwu Powiatowemu w Lesznie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach oraz Nadleśnictwu Włoszakowice za udzielone wsparcie organizacyjne. Szczególne podziękowania należą się również Kołu Łowieckiemu „Bór” Hetmanice za udostępnienie kwatery myśliwskiej na potrzeby zakończenia złazu.

Na kolejną imprezę turystyczną włoszakowickie „Łaziki” zapraszają w czerwcu do ośrodka wypoczynkowego „Karczemka” w Boszkowie-Letnisku. Będzie to Rajd kolarsko-pieszy „Witamy wakacje”.

K. Jankowiak