Czyszczenie Jeziora Dominickiego powróciło

Po dwuletniej pandemicznej przerwie powróciła impreza zwana „Czyszczenie Jeziora Dominickiego”. XIII edycja akcji odbyła się w sobotę 25 czerwca, z bazą na terenie ośrodka wypoczynkowego Sadyba I w Boszkowie-Letnisku.

W sprzątaniu największego akwenu na terenie naszej gminy wzięło udział 80 osób w grupie lądowej i 20 nurków. Na stosunkowo niewielką liczbę uczestników (przypomnijmy, że w poprzednich edycjach potrafiło uczestniczyć nawet 500 osób), poza wspomnianą przerwą, wpłynęła też zapewne upalna pogoda. Mimo to udało się zebrać ok. 5 m3 śmieci, co tylko potwierdza, że odpadów pozostawianych przez letników wcale nie ubywa.

Po części związanej ze sprzątaniem miała miejsce część biesiadno-kulinarna. Na uczestników akcji czekały grillowane kiełbaski i zasłużony odpoczynek. Nie zabrakło również występów w wykonaniu solistów Studia Muzyki Szymona Gądy oraz Zespołu Wokalnego „Melodia” z Włoszakowic pod dyrekcją Marioli Jagodzik.

Impreza została wsparta przez gminę Włoszakowice, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz liczne firmy z tereny naszej gminy. Jak zapewnili organizatorzy, w przyszłym roku CJD wróci do tradycyjnego, majowego terminu.

Mirosław Kędziora, A.A.