„Czerwony Kapturek” raz jeszcze

11 lipca w bukówieckiej sali wiejskiej odbyło się przedstawienie teatralne dla dzieci w wykonaniu grupy „Tajemnica słowa”, przygotowane w ramach „Wesołych wakacji 2021” z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Włoszakowicach. Mimo pięknej słonecznej pogody i obaw, że większość osób wypoczywa tego dnia na plaży, frekwencja – jak na trwający czas epidemii – dopisała.

Włoszakowicka grupa literacko-teatralna (działająca przy GOK Włoszakowice od blisko 10 lat) już po raz drugi wystawiła „Czerwonego Kapturka”, jako widowisko skierowane głównie do młodszej części publiczności, choć i starsi widzowie nie mogli narzekać na nudę. W niedzielnym spektaklu można było zobaczyć Amelię Golińską, która wystąpiła w roli narratorki, Agnieszkę Nowicką, która wcieliła się w wilka, Aleksego Urbaniaka jako gajowego i kapitana Ruszta, Marię Smolarek, która zagrała matkę i babcię Kapturka, a także Blankę Mierzyńską i Matyldę Smolarek, które zaprezentowały się jako tytułowy Czerwony Kapturek. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała niezastąpiona instruktorka i opiekunka grupy Kinga Kaźmierczak. Scenografię stworzyła Anna Wróblewska, a charakteryzacja leżała po stronie wspomnianej wcześniej Marii Smolarek (będącej również aktorką). Dźwiękiem zajęli się Dariusz Wandolski i Wojciech Białasik z firmy Soundproduction. Na zakończenie przedstawienia wszystkie wymienione osoby otrzymały gromkie brawa.

Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zobaczyć „Tajemnicy słowa” na scenie, to idealna okazja do tego przypada w najbliższą niedzielę 18 lipca. Tego dnia, o godzinie 15.00 we włoszakowickiej sali widowiskowej GOK, będzie można zobaczyć przedstawienie „Pożegnanie Karolka” na podstawie oryginalnego scenariusza Haliny Gizińskiej, w którym dwunastoletni Karol Kurpiński opuszcza na zawsze swoją rodzinną miejscowość. Wstęp wolny, zapraszamy!

Natalia Malanowska