Bukówiecki Zespół Regionalny na Sejmiku

W dniach 17-19 czerwca członkowie Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego przebywali na wycieczce na terenie Kujaw. Pretekstem do wyjazdu był udział w 37. Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Osięcinach.

Występ bukówieckiego zespołu poprzedziła dwudniowa podróż krajoznawcza. W jej trakcie tancerze i muzycy zwiedzili Bydgoszcz, Radziejów (gdzie znajdowała się baza noclegowa), Kruszwicę oraz Inowrocław. Nie zabrakło też czasu na ostatnie szlify wystąpienia i próbę generalną.

Wspólne zdjęcie uczestników wyjazdu

Najważniejszy był jednak sam występ. Ten odbył się w niedzielne popołudnie w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Osięcinach. Zespół Regionalny im. Anny Markiewicz z towarzyszeniem Kapeli Dudziarskiej Manugi zaprezentował nasze regionalne tradycje, szczególnie te związane z obrzędem weselnym. Po występie bukówczanie wysłuchali opinii ekspertów w osobach członków konkursowego jury. Ocena końcowa i ewentualna kwalifikacja na finał Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie zostaną dopiero przesłane, o czym nie omieszkamy poinformować.

Na koniec niedzielnego wydarzenia bukówiecki zespół dał jeszcze jeden występ, tym razem składający się głównie z naszych regionalnych tańców i przyśpiewek. Całą imprezę podsumowali członkowie jury, dyrektor osięcińskiego GOK-u oraz wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, który również uczestniczył w Sejmiku (jak i w całym wyjeździe). W tym miejscu warto przypomnieć, że włodarz naszej gminy (w młodości) sam był członkiem Zespołu Regionalnego oraz dudziarzem bukówieckiej kapeli.

Wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak podsumowuje imprezę

Antoni Samol, A.A.