22 Rajd kolarsko-pieszy „Pożegnanie lata”

W sobotę 25 września odbył się 22 Rajd kolarsko-pieszy „Pożegnanie lata”. Był to pierwszy od ponad roku (ze względu na epidemię) rajd zorganizowany przez MKKT-PTTK „Łaziki” Włoszakowice.

W wydarzeniu wzięło udział 148 uczestników. Dzieci ze szkół we Włoszakowicach i Bukówcu Górnym wyruszyły spod budynku ZSO Włoszakowice. Z kolei aż 66 dorosłych osób uczestniczących w rajdzie (z Leszna, Kościana, Śmigla, Grodziska Wielkopolskiego, Kamieńca, Wilkowic, Skarżynia i Wijewa) indywidualnie dobrało sobie trasę do przebycia. Wszyscy rajdowicze spotykali się w miejscu docelowym, którym był ośrodek wypoczynkowy Karczemka w Boszkowie-Letnisku.

Po przebytej drodze turyści mogli się poczęstować grochówką oraz wziąć udział w kilku konkurencjach zręcznościowych, takich jak rzut podkową, układanka czy ile wyrzucisz. Tradycyjnie przeprowadzono też konkurs krajoznawczy pod nazwą „Polska – moja ojczyzna”. Jego zwyciężczynią została Gabriela Dudziak, a drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Dawid Kiciński i Anna Chruścicka. Na najlepszych uczestników poszczególnych konkurencji i konkursu czekały nagrody.

Za organizację rajdu odpowiadali jak zawsze państwo Irena i Kazimierz Jankowiakowie – legenda włoszakowickiej i leszczyńskiej turystyki. Współorganizatorami wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach.

„Łaziki” planują w tym roku jeszcze dwa wydarzenia: Rajd Jesienny w listopadzie oraz Rajd Mikołajkowy w grudniu.

Natalia Malanowska